Başlıksız-2.png

Prof. Dr. Nurdan Kotevoğlu

1978'de Kadıköy Anadolu Lisesi’nden, 1984'te İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1984-1986 yılları arasında Eskişehir SSK Hastanesi'nde mecburi hizmetini yerine getirdikten sonra, 1991 yılında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlık Eğitimi'ni SSK Göztepe Hastanesi'nde tamamladı.

1992-1994 yılları arasında Romatoloji Yan Dal Eğitimi'ni İstanbul Üniversitesi İç Hastalıkları Romatoloji Bilim Dalı'nda tamamladı. 1994'te İngiltere’de Nottingham Üniversitesi’nde Prof Dr. M. Doherty ile Osteoartrit/Romatoloji Birimi'nde çalıştı. Sonrasında Türkiye'ye dönerek, 1999'a kadar Göztepe SSK Hastanesi’nde Başasistan ve Romatoloji Uzmanı, 1999-2007 yılları arasında ise Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Kliniği Şef Muavini olarak çalıştı.
1999'da ABD'de Michigan Üniversitesi’nde Manuel Tıp Bölümü'nde gözlemci olarak bulundu. 2006'da Doçent unvanını aldı. 2010 yılına kadar özel sektörde çalıştı. Bu yıldan sonra Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi FTR Ana Bilim Dalı Başkanı, 2012'de ise Profesör/FTR Ana Bilim Dalı Başkanı unvanını aldı.


Yerli ve yabancı tıp dergilerinde yayın kurulu üyelikleri, ulusal ve uluslar arası birçok kongrede sunumları, basılı makaleleri ve atıfları bulunuyor. Bir çocuk annesi. Fotoğraf, resim, sinema, edebiyat ve felsefe ilgi alanları arasında.

 

Üyelikleri

* Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon.

* Uzman Hekimler Derneği Türkiye Romatizma Savaş Derneği (TRASD)

* Romatizma Araştırma ve Eğitim Derneği (RAED)

* Osteoporoz Derneği